Ježíškova vnoučata jsou projektem Českého rozhlasu, který od roku 2020 patří pod křídla Nadačního fondu Českého rozhlasu.
Jeho cílem je podpora a propojování seniorů v domovech a dalších zařízeních s dárci, kteří se jim rozhodnou na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar.
 
 
 
 
 
Do projektu se již po několikáté registrovalo i SENIOR centrum Blansko. Pozitivní a někdy i emotivní reakce při předávání dárků je pro samotné dár
ce tou největší odměnou, pro kterou stojí za to se do projektu přihlásit. V našem domově probíhá předávání darů během prosince. Dárci svoje balíčky přiváží zpravidla osobně a rádi navazují přátelství s našimi uživateli. Kdo nemůže být u osobního předání, pošle balíček doplněný přáním či pohledem přes dodávací službu. Letošní předávání balíčků bylo sice netradiční a neobvyklé, dary zůstávaly na podatelně domova a seniorům je předávali zaměstnanci, nikterak to ale nekazilo ten dojem, že byli obdarováni z čisté sounáležitosti a dobré vůle dárců. Těm byl vždy zaslán děkovný dopis či poděkováno po telefonu.
Pohnutkou všech, kteří chtějí seniorům plnit přání, je respekt a úcta ke stáří a životní moudrosti.

Ježíškova vnoučata