Březen - Mezinárodní den žen

 
Dnešní dopoledne bylo ve znamení vůně květin a srdečných slov. Obyvatelky byly obdarovány květinou a krásným blahopřáním  k Mezinárodnímu dni žen. Každoročně  tento den slavíme společenskou akcí. Letos vše proběhlo individuálně a v soukromí, ale ani tak tento den neztratil na svém kouzlu.

Mezinárodní den žen

Duben - Magický týden


Již při vstupu do našeho domova je znát, že se blíží doba pálení Čarodějnic a období, které je spojeno s magií, pověrami a tajemnem. Naši uživatelé si tento tematický týden velmi užívají. Vyrábějí výzdobu, lektvary, poslouchají tematickou četbu, hudbu, nebo vysazují bylinky.

Magický týden

Květen - Daruj klubko, daruj radost

S velkým nadšením jsme se přidali do projektu „Daruj klubko, daruj radost!“, který uspořádali zaměstnanci Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Nashromáždili klubíčka od dárců z řad kolegyň a kolegů. Krabice s klubíčky, dopisy i s pěknými inspiračními časopisy rozdávají těm, kterým udělají radost a podpoří jejich tvůrčí činnost. My jsme obdrželi krabice s klubíčky 6. 5. 2021 a již dnes tato klubíčka kouzlí úsměvy na tvářích. Určitě Vám brzy zveřejníme fotografie s výrobky. Za originální a srdečný nápad děkujeme.

Daruj klubko, daruj radost

Květen - Mobilní zahrádky

„Květiny jsou milostným vyjádřením ducha přírody.“ —  Bettina von Arnim, spisovatelka.

Není lepší terapie, než dotýkat se rozehřáté a vlhké půdy, vnímat barvy a vůni květin a když vám k tomu ještě slunce hřeje na záda, je to balzám na duši. V pondělí uživatelé oddělení domova pro seniory vysázeli bylinky a květiny do mobilních záhonků. Nebyli sami, kdo zveleboval naši zahradu. Pod rukama zahradnic nám vznikají nové květinové záhonky a uživatelé oddělní se zvláštním režimem se s výsadbou mobilních záhonků přidají během tohoto týdne také. I jejich pracovní terapii určitě zveřejníme a budeme se společně těšit z dobře vykonané a tak oblíbené práce.

Mobilní zahrádky

Květen - Mobilní zahrádky

„Radost květin za oknem… Není to jenom radost z té krásy a něžnosti, ale taky radost z úspěchu při pěstování.“ —  Karel Čapek, český spisovatel

Obyvatelé oddělení se zvláštním režimem se společně s aktivizačními pracovnicemi pustili do práce a osázeli další mobilní zahrádky. Jejich práce byla radostí a spojením mnoha terapií současně. Nejen, že vnímali hmatově, čichově, zrakem i chutí, ale také zavzpomínali na svoje zahrádky a rozkvetlé truhlíky v oknech a podělili se o spoustu dobrých rad, jak ze svých zkušeností co nejlépe pěstovat zeleň. Jejich mobilní zahrádky jsou tematické. Jedna zahrádka připomíná babiččino okénko a druhá je bylinková se spoustou vjemových prvků. Tyto zahrádky, nás budou obklopovat až do podzimu. Budou kvést, vonět a měnit svůj vzhled. Vyžadují pravidelnou a láskyplnou péči.

Mobilní zahrádky


Červen - vystoupení manželů Danielových "Krásné je žít".

Dnešní slunečné odpoledne nám přijeli zpříjemnit manželé Danielovi se svým hudebním vystoupením „Krásné je žít“, které slouží jako poděkování uživatelům i   zaměstnancům domova za společné zvládnutí těžkých chvil. Tímto koncertem vstupujeme do letních měsíců plných plánovaných akcí, her, výletů a tematických besed v zahradě domova.

"Krásné je žít"

Záznamy: 1 - 6 ze 6