Zasadili jsme pamětní strom v zahradě domova

Zveme rodinné příslušníky uživatelů i zaměstnanců, přátele, známé, příznivce naší organizace do naší zahrady v pátek 7. 9. 2018 od 14:30 hodin na ojedinělou událost ku příležitosti stoletého výročí založení Československé republiky. Buďte u toho, kdy v naší zahradě rozpaží své větve nový přírůstek - lípa srdčitá jako připomínka naší státnosti. Těšíme se na setkání.

Sázení lípy

Letní pétanquový turnaj pro seniory

Tradiční Letní turnaj v pétanque se letos konal ve středu 20. června 2018. Pětice týmů seniorů z pobytových sociálních služeb z Hodonína, Újezdu u Brna, Sokolnic, Boskovic a Blanska se společně utkala o zlatý pohár. Navíc vítěz turnaje se zároveň kvalifikuje pro účast v boji o Moravský pohár ve Zlíně. Počasí nám přálo, a tak jsme během dopoledne odehráli dvacítku duelů. Vítězný pohár si nakonec odvezli senioři ze Sokolnic, kteří o bod porazili druhý tým z Hodonína. Pěkné třetí místo vybojoval tým z Boskovic.
Děkujeme všem účastníkům i pořádajícímu týmu pracovníků ze SENIOR centra Blansko za pěkně strávené sportovní dopoledne.

 

Den dětí v zahradě domova

V úterý 5. června dopoledne jsme uspořádali už čtvrtý ročník oblíbené akce Den dětí. Na zábavné dopoledne v zahradě domova jsme pozvali více jak 200 dětí z blanenských mateřských školek. Ve spolupráci s obyvateli SENIOR centra Blansko připravili zaměstanci několik soutěžních stanovišť, které děti pod vedením svých učitelek postupně obcházely.
Smyslem takové akce je nejen potěšit děti oslavou jejich svátku, ale zejména propojit vztahy napříč generacemi. Červnový svátek dětí je výborná příležitost ukázat i těm nejmenším, že náš domov není místo smutku a senioři jsou taky milí a usměvaví lidé. A naši obyvatelé mají naoplátku výborné rozptýlení a spoustu veselých zážitků.

 

Návštěva Punkevních jeskyní

Opět po delší době se nám podařilo naplánovat a uskutečnit výlet mimo domov; tentokrát jsme 21. března 2018 vyrazili do Punkevních jeskyní otestovat zrekonstruovaný bezbariérový okruh. Děkujeme ČAD Blansko za zapůjčení nízkopodlažního autobusu, Správě CHKO Moravský kras za umožnění příjezdu až k jeskyním a všem přítomným zaměstnancům SENIOR centra Blansko za jejich nadšení a ochotu uspořádat netradiční akci. Výprava na samotné dno propasti Machocha dopadla výborně, zpáteční plavba po řece Punkvě taktéž.
A příště, to chystáme výpravu do... no nechte se překvapit.

Blahopřáli jsme k MDŽ

Všechno nejlepší všem ženám ke svátku MDŽ! Ani v našem domově nechyběly 8. března čerstvé jarní květiny a slavnostní nálada.

Masopustní karneval

Ve středu 14. února jsme uspořádali tradiční a zároveň jubilejní 10. ročník karnevalu. Letošním tématem byl masopust. Na programu akce byl vědomostní kvíz zaměřený na tradici masopustního veselí, zpěv s doprovodem oblíbených lidovek a hlavně se losovala tombola o věcné ceny. Letos se jich podařilo díky darům zaměstnanců SENIOR centra Blansko vybrat bezmála padesát. Děkujeme zejména aktivizačním pracovnicím za přípravu vydařené akce a každému, kdo do tomboly pro obyvatele přispěl.

Tříkrálové koledování v domově

V úterý 9. ledna 2018 v odpoledních hodinách přišly do našeho domova nejmenší blanenské skautky převlečené za Tři krále - Kašpara, Melichara a Baltazara. Pod záštitou blanenské pobočky Charity navštěvovaly naše obyvatele, potěšily je svým zpěvem koled a předaly malý dáreček. Kdo z obyvatel chtěl, mohl přispět do zapečetěné kasičky s finanční sbírkou pro potřebné.