Lidovky od A do Z

Silvestrovské dopoledne jsme si užili v pátek 30. prosince ve společnosti manželů Procházkových. Ti do našeho domova přijeli se svým hudebním pořadem "Lidovky od A do Z". Diváci se mohli těšit na nejznámnější české a moravské lidovky, vtipy a průpovídky. Vystoupení manželů Procházkových se neslo v duchu dobré nálady, kterou také přenesli na naše obyvatele. Děkujeme za příjemně strávený čas v závěru končícího roku.

Štědrý den

V pátek 23. prosince jsme společně s obyvateli našeho domova oslavili Štědrý den. Hlavní jídelna i jednotlivá oddělení Domova se zvláštním režimem se proměnila na sváteční místo se štědrovečerní tabulí. Zpívání koled u stromečku, stědrovečerní večeře a nakonec vánoční dárečky - toho všeho se naši obyvatelé v tento den dočkali. Odměnou pro naše zaměstnance, kteří se na organizaci Štědrého dne podíleli, byl úsměv a radost ve tvářích spokojených obyvatel.

Besídka MŠ Údolní

Děti z Mateřské školy Údolní Blansko zakončily ve středu 21. prosince maraton vánočních vystoupení v našem domově. Tyto děti u nás vystupovaly poprvé a hned se našim obyvatelům zalíbily. Svou besídku měly perfektně připravenou a tak sklidily velký úspěch. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Pěvecký sbor Krápníček

Pěvecký sbor Krápníček ze Základní školy Sloup k nám zavítal v pondělí 19. prosince a doplnil tak řady vystupujících v našem vánočním programu. Sbor funguje již řadu let pod vedením paní učitelky Oldřišky Hlouškové. Ta si společně s dětmi připravila pro naše obyvatele sérii vánočních písní a koled. Velký zájem o jejich vystoupení byl zjevný hned v úvodu, když se sešlo nezvykle mnoho diváků. Na konci děti popřály našim obyvatelům hezky strávený vánoční čas a věnovaly jim vyrobená přáníčka. Jsme rádi, že pěvěcký sbor ze ZŠ Sloup přijal naše pozvání, a doufáme, že jsme je u nás v domově neviděli naposledy.

Besídka MŠ Rodkovského

V pátek 16. prosince k nám opět zavítaly děti z Mateřské školy Rodkovského Blansko. Pro naše obyvatele si připravily vánoční besídku plnou říkanek, zpěvu a tance. Obyvatelé byli z jejich milého vystoupení nadšení, na závěr navíc od dětí dostali krásná přání do nového roku. Děkujeme dětem i zaměstnancům MŠ Rodkovského za dlouhodobou spolupráci.

Vánoční jarmark

Ve čtvrtek 15. prosince se v našem domově konal tradiční Vánoční jarmark. Bylo zde k vidění mnoho povedených výrobků našich obyvatel, které tvoří v dílnách pracovní terapie. O výrobky byl opět velký zájem, což všem udělalo obrovskou radost.

Zdobení perníčků

Ve čtvrtek 15. prosince zavítaly do Domova se zvlástním režimem děti z MŠ Rodkovského Blansko, aby si s našimi obyvateli užili společné chvíle při zdobení vánočních perníčků.

ZUŠ Letovice

Ve středu 14. prosince započaly sérii vánočních vystoupení v našem domově děti ze Základní umělěcké školy v Letovicích pod vedením pana učitele Libora Suchého. Našim obyvatelům společně zahráli a zazpívali známé vánoční písničky a koledy. Poslech jejich pěkného vystoupení a za okny padající sníh k nám konečně přinesl pravou sváteční atmosféru.

Mikulášská nadílka

Dnes k nám dorazil Mikuláš s celou svou partou. Našim obyvatelům přinesl balíček, ve kterém našli něco zdravého ale také něco sladkého. Všem popřál pevné zdraví a hezké prožití sváteční dní. Našim obyvatelům tak vykouzlil úsměv na tváři, a co je nejdůležitější, i po prvotních obavách nakonec čerti odcházeli s prázdnými pytli.

Rozsvícení vánočního stromu

V SENIOR centru zavládla sváteční atmosféra. V pátek 25. listopadu jsme v zahradě našeho domova slavnostně rozsvítili živý vánoční strom. Ve stejný den dopoledne navíc naši obyvatelé nazdobili vánoční stromečky v atriu domova a na chodbách jednotlivých oddělení. Pomalu tak mezi nás přichází kouzlo vánočních svátků.

Písně Karla Hašlera

Ve čtvrtek 24. listopadu k nám zavítal pan Karel Šedivý s písněmi Karla Hašlera. V jeho hudebním programu se posluchači seznámili s životními osudy tohoto písničkáře a vyslechli si mnoho jeho známých melodií. Je pravdou, že naši obyvatelé se k panu Šedivému zanedlouho rádi přidali a měli tak další hezký hudební zážitek.

Farnost sv. Martina

V rámci probíhajícího Svatomartinského týdne vyrazili naši obyvatelé ve čtvrtek 9. listopadu do blanenského kostela sv. Martina i do zdejší farnosti. Celým dopolednem je provázel jáhen p. Němec. Naši obyvatelé se tak dozvěděli mnoho zajímavých věcí z historie kostela i ze života sv. Martina.

Svatomartinská tvořivá dílna

Ve čtvrtek 10. listopadu se konala tradiční Svatomartinská tvořivá dílna, při které se sešli obyvatelé našeho domova s maminkami s dětmi z blízkého okolí. Společně se pustili do práce. Zdobení perníčků, malování, zpívání známých písniček za doprovodu pana Aleše Bláhy či ochutnávka svatomartinského vína. To vše nám opět přispělo k vytvoření pěkné sváteční atmosféry.

Oslavy výročí Senior centra

Ve čtvrtek 13. října se konala oslava již 14. výročí založení SENIOR centra Blansko. Oslava začala ve 14 hodin v hlavní jídelně domova projevem ředitele, pana Rudolfa Krejčíře, který v něm shrnul uplynulý rok, upozornil na mnoho úspěchů, kterých naše zařízení dosáhlo, a vyslovil přání nadále odvádět kvalitní práci zejména ve prospěch klientů. Na naše obyvatele čekalo v jídelně příjemné posezení s bohatým občerstvením. Do vestibulu domova si pak molhi přijít poslechnout cimbálovou muziku Majerán, která všechny potěšila hezkými písničkami z Moravy, Čech i Slovenska. Doufáme, že následující roky budou v našem SENIOR centru stejně úspěšné, jako ty dosavadní.

Duo Libora Suchého

Ve středu 14. září k nám zavítalo Duo Libora Suchého. Toto duo tvoří Libor Suchý, učitel ze Základní umělecké školy v Letovicích, se svojí dcerou. Za doprovodu kytary a houslí nám zahráli písně z muzikálů, Čardášský tanec a jiné známé melodie. Jejich vystoupení sklidilo velký úspěch. Děkujeme za milou návštěvu.

Loučení s létem

Ve středu 14. září se v zahradě domova konala tradiční akce Loučení s létem, která byla uskutečněna k příležitosti oslav Dne seniorů. Celou akci zahálil ředitel SENIOR centra Bc. Rudolf Krejčíř společně se starostou města Blanska Mgr. Ivo Polákem. Točené pivo, limo, voňavé párky z rozpáleného grilu a k tomu dobrá hudba v podání pana Antonína Fidlera. Ještě přidáme krásné slunečné počasí a máme letos další vydařenou akci, kterou jsme si všichni moc užili.

Zahájení Š3V

Ve středu 7. září jsme slavnostně zahájili již šestý ročník Školy 3. věku. V průběhu školního roku se naši studenti mohou těšit celkem na deset seminářů z různých oblastí, které budou přednášet odborníci z praxe, ale také samotní zaměstnanci domova. Právě na zahájení se s těmito oblastmi seznámili, každý navíc dostal svůj studijní průkaz, do kterého jim budou jednotlivé semináře zaznamenávány. Při splnění šesti přednášek pak získají na konci školního roku vysvědčení. Přejeme všem studentům úspěšný start do nového školního roku a věříme, že se opět dozví spoustu zajímavých poznatků.

Výlet na blanenskou přehradu

Ve dnech 16., 17. a 24. srpna se naši obyvatelé vydali na výlet na blanenskou přehradu Palava. Díky automobilu vybavenému speciální plošinou se na přehradu mohli podívat i méně mobilní uživatelé. Počasí vyšlo na jedničku a tak měli možnost vychutnat si pravou atmosféru slunečného dne. Někteří si připomněly doby, kdy na přehradu sami chodili, a ti, kteří zde nikdy nebyli, alespoň poznali nové prostředí a přírodu Blanska. Uživatelé si výlet moc chválili, bylo to příjemné zpestření jejich dne.

Výstava obrazů

Ve středu 13. července se v našem domově konala vernisáž k výstavě obrazů malíře Miroslava Dresslera s názvem "Krajiny v barvách pastelových". Tento malíř je při své tvorbě inspirován krajinou v okolí Kunštátu. Výstava obrazů potrvá až do 3. srpna, v případě zájmu je možné si vybraný obraz zakoupit. Všichni jsou srdečně zváni.

Turnaj v pétanque

V úterý 12. července jsme se zúčastnili základního krajského kola turnaje v pétanque v Domově pro seniory Vychodilova Brno. Programem nás provázel ředitel domova, pan Petr Němec, který se zasloužil o příjemnou atmosféru během celého turnaje. Všichni zaměstnanci domova k nám byli velice milí a pohostinní. I když nás nepřízeň počasí zahnala do vnitřních prostor domova, užili jsme si hezky strávený soutěžní den. Nakonec naši obyvatelé vybojovali krásné třetí místo.

Taneční terapie

V úterý 21. června dorazil do našeho domova taneční mistr Dr. Petr Veleta M.A. se svým programem taneční terapie pro seniory. Díky svým bohatým zkušenostem a také svou osobností dokázal probudit tanečního ducha mnoha našich uživatelů i zaměstnanců. Podařilo se mu rozproudit příjemnou atmosféru a zvednout ze židle a dokonce i z vozíku nejednoho seniora. V našem zařízení sklidil velký úspěch. Těšíme se na další setkání.

Pan Veleta působil jako sólista baletu Slovenského národního divadla v Bratislavě, Hudebního divadla v Karlíně a šéf baletu a choreograf v divadle v Olomouci. Jedenáct let pracoval jako asistent režie opery Národního divadla v Praze. Více se o něm dozvíte v následujícím odkazu:
https://www.veledance.com/

 

Dětský den

Ve čtvrtek 2. června se v našem SENIOR centru konal druhý ročník Dne dětí. Již od ranních hodin bylo všechno v pohybu. V zahradě domova se to hemžilo všemožnými pohádkovými postavičkami, které netrpělivě čekaly na příchod dětí. Nakonec jich dorazilo o sto více než předešlý rok. Svou návštěvou nás potěšily děti z MŠ Údolní, Rodkovského a Dvorská Blansko. U jednotlivých stanovišť mohly potkat Rumcajse s Mankou, klauny, vodníka, piráta, trpaslíka, nechyběla ani Ježibaba, Růženka, Červená Karkulka s myslivcem, Křemílek či hasiči. Na stanovištích čekaly na děti zábavné soutěže a sladká odměna, kterou jim rozdávali obyvatelé našeho domova. Při odchodu dostaly hezkou medaili jako vzpomínku na dnešní den. Během celého dopoledne se navíc mohly přijít podívat na zvířátka z Farmy u Slouků a nakrmit je chlebem či jablíčkem. Celá akce se nám moc vydařila a doufáme, že budeme v této tradici pokračovat také v dalších letech.

Pálení čarodějnic

Předposlední dubnový den patřil v našem SENIOR centru tradičnímu Pálení čarodějnic. Počasí bylo nevyzpytatelné, proto se akce letos konala ve vnitřních prostorách domova. I tak vše dopadlo na výbornou. Pro účastníky bylo připraveno chutné občerstvení a pestrý program. O hudební program se postaral pan Mgr. Antonín Fidler, který v našem domově vystupoval poprvé. Za doprovodu kláves a harmoniky těšil účastníky pěknými lidovkami či dechovkami. Bylo to příjemné setkání zaměstnanců, obyvatel a jejich rodinných příslušníků.

Velikonoční jarmark

Dnes se v našem domově konal tradiční Velikonoční jarmark. Ve fotogalerii se můžete podívat na nabízené výrobky, které vytvořili naši obyvatelé v dílnách pracovní terapie. Určitě budete souhlasit s tím, že se jim moc povedly.

Ve středu 9. 3. 2016 jsme v našem domově již tradičně oslavili Mezinárodní den žen. Na akci nám zazpívala paní Marie Broklová s doprovodem. Pro všechny přítomné bylo připraveno malé občerstvení ve formě kávy a dezertu, ženy samozřejmě dostaly krásnou kytičku. Užili jsme si příjemně strávené odpoledne.