Září v našem domově

04.10.2011 08:55

Září v našem domově

Září bylo bohaté nejen na teplé a slunečné počasí, ale také na vydařené akce a výlety s obyvateli našeho domova.
Pěkné babí léto jsme si dosytosti užili ve středu 14. září, kdy jsme vyrazili do Cetkovic. Tato malebná obec leží nedaleko města Boskovice. Tamní starosta nás na radnici přivítal a s ochotou se s námi podělil o zajímavosti z historie Cetkovic. Po krátké besedě jsme vyrazili na prohlídku kostela a kulturního domu.
Září je měsícem nástupu do školy, a v našem domově tomu nebylo jinak. Ve čtvrtek 22. září začal školní rok i našim uživatelům. Tedy alespoň těm, kteří dorazili na úvodní schůzku a slavnostní zahájení Školy 3. věku. Ta se bude konat po celý rok a připraveny jsou semináře z nejrůznějších oblastí lidského života. Pravidelné informace a aktuální pozvánky do školy naleznete už nyní na nástěnce vedle hlavní jídelny.
Ve čtvrtek 29. září jsme společně s Šebetovskými vyrazili na celodenní výlet do Buchlovic. Tento překrásný zámek s parkem nás potěšil mimo jiné i svými bezbariérovými vstupy. Proto jsme mohli vyrazit s obyvateli, kteří už potřebují ke svému pohybu pomoc druhé osoby či jsou odkázáni na vozík. Na cestu jsme se vydali s uživateli Sociálních služeb Šebetov, kteří nám bezplatně poskytli autobus s nakládací plošinou. V cíli naší cesty jsme nejprve poobědvali v místní restauraci U páva, a posilněni dobrým jídlem jsme vyrazili vstříc zámecké prohlídce. A že bylo na co se dívat! Krásné interiéry zámku i udržovaná rozlehlá zahrada s parkem nás zaujaly natolik, že jsme se vrátili do Blanska až před samotnou večeří. Bohaté zážitky v nás však zůstanou ještě dlouhý čas.

Fotogalerie: Září v našem domově