S fotografem na cestách

03.12.2013 10:08
O opravdu netradiční zážitky z cestování, o krásné fotografie doplněné zajímavým výkladem a v neposlední řadě o svoji životní filozofii se s obyvateli blanenského SENIOR centra podělil známý brněnský cestovatel, fotograf a dobrodruh Jiří Kolbaba, který do blanenského zařízení pro seniory zavítal v pondělí 2. prosince.
V odpoledních hodinách se zaplněná vzdělávací místnost v přístavbě domova ponořila do šera, aby promítané fotografie z celého světa doprovázené autentickým výkladem zážitků jejich autora opravdu vynikly. Bezmála šedesátka přítomných diváků z řad obyvatel domova a jejich rodinných příslušníků sledovala besedu se zatajeným dechem a s obdivuhodnou dávkou pozornosti. Populární světoběžník dokázal svým poutavým výkladem a profesionálními fotografiemi z cest zaujmout na více než dvě hodiny všechny přítomné.
Na závěr besedy byl odměněn nejen dlouhým potleskem, ale také některými výrobky obyvatel z místních aktivizačních dílen, které snad najdou uplatnění na některé z dalších cest. Pan Jiří Kolbaba má hlavu stále plnou nápadů, nadšení a cestovatelských plánů, a proto mu všichni obyvatelé SENIOR centra Blansko přejí do dalších let hodně úspěchů, pevné zdraví a dobré světlo.

S fotografem na cestách