Pět let činnosti čtenářského kroužku

19.09.2013 11:15

Pět let činnosti čtenářského kroužku

V říjnu roku 2008 zahájil svoji činnost čtenářský kroužek. Kroužek od samého začátku vede pan Alois Boháč, který nejen čte, ale také zajišťuje promítání filmů, které slouží jako doplněk k četbě. Za svoji pětiletou činnost navštěvovalo kroužek do dnešního dne 28 obyvatel.
Dovolte vzpomenout alespoň na některé názvy knih: Soukromý život Jaroslava Marvana, Já – Miloš Kopecký, Vlasta Burian na cestě do 21. století, Utajené vzpomínky na Vladimíra Menšíka, Jan Werich – úsměv klauna, Nostradamus, Duchem a mečem aj. Poslední kniha, kterou čteme, je příběh o prokleté lásce české herečky a ďáblova náměstka „Lída Baarová a Josepf Goebbels“ od Stanislava Motla.
Již dnes se těšíme na další knihu, kterou bude Thespidova kára Jana Pivce. Celkem bylo za toto období promítnuto téměř stovka filmů. Nejvíce nás pobavily filmy s Vlastou Burianem jako Anton Špelec ostrostřelec a další skvělé komedie. Také poslední film s Lídou Baarovou v hlavní roli – Modrá závoj, byl velkým zážitkem. Jen ta televize by mohla být pro naše oči trošičku větší.
Kroužek může navštěvovat každou sobotu od 8:30 hodin v kulturní místnosti třetího patra každý obyvatel našeho domova. Srdečně zveme.
Naše poděkování patří vedení domova za to, že nám vytváří dobré podmínky pro práci našeho kroužku.
Nevřalová Jana, obyvatelka domova