Nevšední zážitky v každém věku

30.07.2012 10:26
V pátek 27. července se vydala výprava šesti obyvatel SENIOR centra Blansko s doprovodem na návštěvu farmy v Ústupu. Tato malá vesnička na pomezí tří krajů má jednu zvláštní atrakci – lamy. A nejsou to obyčejné lamy, tyto jsou totiž zvyklé na lidi a věnují jim svou veškerou pozornost. S láskou a péčí se o ně starají manželé Okáčovi, kteří chovají i další zvířata – koně, psa a daňka. Všichni tvorové spolu v míru přebývají v Ústupu na farmě, která je bývalým kravínem. A tato malá domácí zoologická zahrada se stala cílem naší expedice.
Kdo by ještě ten den ráno pomyslel, že odpoledne bude vyčesávat lamu nebo se projíždět po pastvině na koni? Přesto se to podařilo hned několika obyvatelům Domova pro seniory, a zcela jistě toho nelitovali. Pod vedením zkušených chovatelů a terapeutů v jedné osobě se jim podařilo na více než dvě hodiny zapomenout na starosti všedního života a zažít okamžiky nezapomenutelné. Pro většinu byla jízda na koni premiérou, a přesto se odhodlali a nelitovali. S krásným pocitem překonání sebe sama a plni zážitků z hřejivých zvířecích dotyků jsme se vraceli zpět do Blanska.
Děkujeme trpělivým hostitelům i zvířecím obyvatelům v Ústupu na vstřícnost a ochotu, a už nyní se těšíme na další návštěvu!
 

Nevšední zážitky v každém věku