Nejlepší senioři v pétanque se utkali ve Zlíně

28.08.2011 10:56

Nejlepší senioři v pétanque se utkali ve Zlíně

Zlín není jen město obuvi a originální městské architektury, ale pravidelně přitahuje také příznivce stále oblíbenější hry pétanque. Právě proto se zde na konci letních prázdnin konal turnaj s názvem II. Morava Cup v pétanque pro seniory. Celkem dvanáct týmů ze všech moravských krajů zde už od čtvrtečního rána 25. srpna pokoušelo své štěstí. Do bojů o příčky nejvyšší se zapojil i tým čtyř uživatelek ze SENIOR centra Blansko.
Do finálního klání o moravský pohár v pétanque se mohli kvalifikovat dva seniorské týmy z každého kraje Moravy, které vyšly vítězně z krajských kol. Jedno družstvo bylo navíc nominováno Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a jedno družstvo bylo zastoupeno přímo pořadatelem této akce, kterým je tradičně Domov pro seniory Burešov. Z Jihomoravského krajského kola ve hře pétanque postoupily na jaře dvě družstva – senioři z domova na Okružní ulici v Brně, a právě blanenská výprava ze SENIOR centra Blansko.
Celý turnaj odstartoval ráno po půl desáté, a díky dvěma hracím plochám se výrazně zkrátila doba vzájemného zápolení, a tím i pobyt seniorů na horkém letním slunci. Dvě dokonale připravená hřiště, dostatek pracovníků i dobrovolníků, to vše zajistilo hladký průběh zápasů a už před polednem byl znám vítěz. Tím se stalo družstvo seniorů z Holešova, kteří tak obhájili své loňské vítězství.
Blanenští, přesto že se jim nepodařilo odnést si ty nejcennější trofeje, skončili na krásném pátém místě poté, co dokázali ve velmi vyrovnaném výkonu odehrát s jednotlivými týmy remízu. Pro nováčky v této hře, kterými uživatelé SENIOR centra Blansko zcela jistě jsou, je to krásné umístění a dostatečný impuls pro pokračování a rozvíjení tohoto sportu v prostorách blanenského domova i nadále.
Petr Novotný

Fotogalerie