Karneval v červeném

22.02.2013 13:23
Únor je měsíc, kdy se začínají dny znatelně prodlužovat, ale zima ještě nevzdala svou vládu a dál drží otěže počasí pevně ve svých rukou. Abychom si to dlouhé čekání na jaro zkrátili, pořádáme v SENIOR centru Blansko každoročně v únoru karneval. A aby byla nějaká změna, každý rok se karneval nese trochu v jiné symbolice. Minulé ročníky byly korálkové, srdíčkové, brýlové, kloboučkové či košíčkové. Ten letošní karneval byl červený, a proto každý kdo dorazil, musel mít na sobě něco červeného. Kdo nenašel nic v šatníku, doplnil svůj zevnějšek červenou pentlí nebo krepovou květinou na klopě.
Karneval se konal v hlavní jídelně domova a více než osmdesát lidí z řad obyvatel domova společně se zaměstnanci ji naplnili k prasknutí. O letošní hudební zábavu se postaral zkušený muzikant Martin Hasoň, bohatou tombolu zase naplnily dary zaměstnanců domova. Více než šedesát cen tak na konci karnevalu našlo své šťastné majitele a pro ty, co nevyhráli, byly připraveny ceny útěchy v podobě hezkých jarních kytiček narcisů, které věnovalo blanenské květinářství Dárkový servis.
Na závěr více než dvouhodinové akce se všichni rozcházeli s úsměvem na rtech. Za rok nás čeká další karneval, ale jaký bude, to se nechte překvapit.

Karneval v červeném