Turnaj představil vyrovnané soupeře

27.07.2012 10:47
Víte, co mají společného francouzští a čeští senioři? Zcela jistě je to oblíbenost sportovní hry zvané pétanque, která má svůj původ právě ve Francii. Láska ke kovovým koulím a malému prasátku totiž neklade žádné zvýšené nároky na fyzičku, a proto je tato hra vhodná právě pro osoby dříve narozené. I v našem domově se našli příznivci této hry, kteří v loňském roce založili vlastní pétanqový tým. S tímto týmem se podařilo nasbírat cenná prvenství v rámci turnajů v Jihomoravském kraji, a hráči se neztratili ani na turnaji s přeborníky v rámci celé Moravy.
Letošní sezónu započal pétanqový tým SENIOR centra Blansko ziskem zlatého prvenství v Hodoníně na I. Májovém turnaji. Jako favorité přijeli Blanenští také do Brna, kde se konalo jihomoravské kolo poháru seniorů v pétanque. Zde se umístili na pěkném třetím místě, a o vlásek jim tak unikla postupová pozice pro účast v III. ročníku Moravského poháru seniorů. Letos se tedy tým z našeho domova bojů o Moravský pohár nezúčastní. Bude proto mít o to více času pro trénink a přípravu na další turnajová klání.
Na závěr je zcela jistě na místě poděkování celému týmu za vzornou reprezentaci domova a dosažené úspěchy. Ať se daří i nadále!
 

Jihomoravský turnaj v pétanque hostil vyrovnané soupeře