Upozornění: Naše zařízení nenese zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi. Diskutující zde vyjadřují své dotazy týkající se poskytování sociální služby pro seniory s vědomím toho, že se jedná o veřejně přístupný text.

Dotazy pište do odpovědního formuláře zcela dole.

Můžete se nás zeptat

Datum: 01.04.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Dotaz

Vážená paní Ilono,
pro podání žádosti do našeho zařízení není podmínkou bydliště v okresu Blansko, takže ano, žádost je možné podat. Žádost do zařízení je možné vyzvednout na podatelně domova, nebo si ji můžete stáhnout přímo na našich webových stránkách v sekci Přijetí do zařízení – dokumenty ke stažení.

Po podání žádosti provádějí sociální pracovnice v nejbližším možném termínu sociální šetření. Pokud žadatel bydlí více než 50 km od Blanska, je sociální šetření z důvodu hospodárnosti nahrazeno dožádáním o sociální šetření. V takovém případě je sociální šetření provedeno sociálním pracovníkem městského nebo obecního úřadu dle místa pobytu žadatele. Poté je žádost posouzena Komisí pro posuzování žádostí o zahájení poskytování služby.

Pokud byste měla ještě další dotaz, neváhejte se obrátit na naše sociální pracovnice.
Hezký den.

Datum: 01.04.2016

Vložil: Ilona

Titulek: Poděkování

Dobrý den. Děkuji za rychlou odpověď, žádost obratem zašlu. S pozdravem a přáním hezkého dne...

Datum: 02.02.2016

Vložil: Lenka

Titulek: CMP

Dobrý den, prosím o informaci zda je možné si zažádat i o přijetí pacientky po vážné mozkové mrtvici která potřebuje 24 h péči, není při vědomí, polohování, postižená celá pravá strana, nepolyká - zatim hadička nosem. popř doporučení, kde by bylo vhodné místo i soukromého charakteru. děkuji

Datum: 03.02.2016

Vložil: Jiřina Prátová

Titulek: Re: CMP

Vážená paní Lenko, naše zařízení je určeno právě takovým uživatelům, kteří potřebují komplexní celodenní péči. Díky stálé přítomnosti zdravotních sester a pečovatelek jsme schopni zvládnout i péči o umělou výživu, prevenci a léčbu dekubitů (správný polohovací režim) aj. úkony, které nevyžadují stálou přítomnost lékaře. Pokud je však stav pacientky natolik vážný, že by přemístění do sociálního pobytového zařízení mohlo ohrozit její život, doporučuji spíše zařízení hospicového typu, kde je stálá lékařská péče. Nejbližší hospice jsou v Rajhradu a v Brně (Hospic Sv. Alžběty). Tato zařízení mají vysokou kvalitu péče.

Datum: 26.01.2016

Vložil: M.Matuška ( No Gravity Blansko )

Titulek: Pomoc v domově

Dobrý den ,chtěl jsem se vás zeptat . Jsem zástupce ze skupiny ,kterou jsem uvedl výše . Cvičíme street workout a rádi bychom se zapojili do projektu Dreamcatcher. Náš sen je mít hrazdu na cvičení . Podmínkou tohoto projektu je odpracovat si nejmene 1/3 snu ,chtěl jsem se tedy zeptat zda by u vás byla možnost nějaké práce ,at už pro mě ( 16 ) nebo ostatní z naší skupiny :) (11-25)

Datum: 27.01.2016

Vložil: Petr Novotný,metodik

Titulek: Re: Pomoc v domově

Dobrý den,
díky velmi kusým informacím si nedokážu představit, co máte na mysli pod pojmem "1/3 snu" ani jak se takový sen odpracovává v domově pro seniory...
Nechci být k takové možnosti skeptický, ale pokud by se jednalo o nějakou formu spolupráce, například dobrovolnictví, bude nejlepší, pokud is domluvíte osobní schůzku, objasníme si nejprve základní informace o vás i o našem zařízení, a na základě toho třeba zjistíme, co by bylo reálné a co nikoliv.

Datum: 27.10.2015

Vložil: Nečasová

Titulek: Dotaz

Dobrý den, chci se zeptat, zda má Seniorcentrum už jmenovaného nového ředitele-ředitelku a kdo to je, kdy nastoupí? Dále mám dotaz, proč už u kontaktů zaměstnanců Seniorcentra nejsou fotografie. Pokud jsem se dívala na webové stránky jiných obdobných zařízeních, všude fotky jsou. Na vašich stránkách také byly a nyní ne.
Děkuji za odpověď.
Nečasová

Datum: 30.10.2015

Vložil: Petr Novotný, metodik

Titulek: Re: Dotaz

Dobrý den,
novým ředitelem bude od 1. 12. 2015 pan Bc. Krejčíř.
Fotografie u kontaktů máme na stránkách stále na stejném místě; stačí jednou kliknout na rubriku "Kontakty" a jste tam. Posílám odkaz zde:

https://seniorcentrumblansko.webnode.cz/kontakt/

Datum: 21.10.2015

Vložil: Alice Krejčová

Titulek: dotaz

Dobrý den, chci se zeptat, zda máte volná místa u vás v DZR. Mám tatínka, má 83 let, bydlí v domě s peč. službou ale už to nestačí a potřeboval by umístění v domově s celodenní péčí.
Je nemocný, stále častěji je v nemocnici a jeho zdr. stav není dobrý. Tak se chci zeptat, jaká je prognóza přijetí.V jakém časovém horizontu by to bylo možné.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem A. Krejčová

Datum: 22.10.2015

Vložil: Petr Novotný, metodik

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den,
v první řadě je důležité podat si písemnou žádost. Formulář je ke stažení na těchto stránkách, nebo připravený na podatelně domova. Potom může začít celý "proces" posuzování a schvalování žádosti.

Žádná volná místa do rezervy nedržíme, pokoj je uvolněn pouze po úmrtí některého uživatele a obsazen do několika dnů uživatelem novým. Proto ani nelze s jistotou určit časový horizont, kdy se tak stane. Obecně lze říct, že z uživatelů se schválenou žádostí vybírá komise jednoho dle akutní potřebnosti a nutnosti zahájení péče v daný okamžik.

Dále píšete, že máte zájem o místo na DZR. Podmínkou žádosti na DZR je diagnostikované onemocnění demencí, jinak by váš tatínek mohl být zařazen na DS (domov pro seniory). Oba domovy mají nepřetržitou 24 hodinovou péči, rozdíl je pouze v jiné formě přístupu a péče k lidem s onemocněním demencí.

V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na naše sociální pracovnice.

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek