Upozornění: Naše zařízení nenese zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi. Diskutující zde vyjadřují své dotazy týkající se poskytování sociální služby pro seniory s vědomím toho, že se jedná o veřejně přístupný text.

Dotazy pište do odpovědního formuláře zcela dole.

Můžete se nás zeptat

Datum: 01.07.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: dočasný pobyt

Dobrý den paní Jano,
tyto krátkodobé pobyty na přechodnou dobu poskytují tzv. Odlehčovací služby. V našem zařízení tuto službu neposkytujeme. Přímo v Blansku zajišťuje odlehčovací služby Oblastní charita Blansko, forma poskytování služby je však terénní, tedy v domácím prostředí. Pobytovou službu je možné využít v Babicích nad Svitavou, ve Vyškově nebo v Brně. Níže přikládám odkazy na internetové stránky vybraných služeb. Můžete také nahlédnout do Registru poskytovatelů sociálních služeb (iregistr.mpsv.cz), kde je možné vyhledat potřebnou sociální službu dle zvoleného regionu.
Hezký den.

www.dumproseniory-babice.cz
www.vyskov.charita.cz
rodinnapohoda.wgz.cz
www.cck-brno.cz
www.kralovopole.brno.cz

Datum: 24.06.2016

Vložil: Ivana

Titulek: dotaz

Maminka je v nemocnici na následné péči,paní doktorka doporučuje přemístění do domácí péče,ale nejsme schopni toto zajistit tak, aby s ní někdo byl stále. V zimě jsme podávali žádost do vašeho zařízení,byla zatím odložena,protože nebyl vyřízený příspěvek na péči o který jsme žádali v lednu.Od té doby se maminka zhoršila,takže šetření,které u ní proběhlo už není aktuální.Jaké máme nyní šance na umístění do vašeho zařízení?

Datum: 27.06.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den paní Ivano,
v takovýchto případech je nejlepší kontaktovat přímo naše sociální pracovnice, které evidují žádosti o umístění žadatelů, informovat je o aktuální zdravotní a sociální situaci maminky a prodiskutovat s nimi možná řešení.

Sociální pracovnice pro Domov pro seniory: Dana Nedomová, DiS.
Sociální pracovnice pro Domov se zvláštním režimem: Bc. Petra Vondrová
Kontaktovat je můžete na telefonních číslech uvedených výše v sekci Kontakty.

Hezký den.

Datum: 13.06.2016

Vložil: Ondřej Pelikán

Titulek: Dobrovolník

Dobrý den chtěl bych se zeptat co obnáší být dobrovolníkem. A zda si pracovní dobu můžu zvolit jak chci nebo je to dané a jak dlouho minimálně denně. Také bych se rád zeptal zda je možné vybírat si vaše klienty a pracovat s nimi.

Datum: 14.06.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Dobrovolník

Dobrý den,

dobrovolník je ten, kdo ze své vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí. Zpravidla lze říci, že činnost i rozsah pracovní doby se sjednává individuálně, dle schopností a možností dobrovolníka. Mezi činnosti, které lze s uživateli vykonávat, patří například návštěvy uživatelů, procházky, účast při aktivizaci uživatelů (dílny pracovní terapie), pomoc při organizaci akcí pořádaných SENIOR centrem apod. Dobrovolnickou činnost lze vykonávat pouze o těch uživatelů, kteří o to projeví zájem. Pokud budete chtít, můžeme si domluvit osobní schůzku, kde je možné vše probrat podrobněji. Můžete se také podívat zde na našich stránkách do sekce informace → dobrovolnictví, kde je zároveň uveden i kontakt na mě.

Hezký den.

Datum: 03.05.2016

Vložil: Anna

Titulek: dotaz

Dobrý den,ráda bych se zeptala,jestli v ScBk je možno pronajmout kapli? Jednalo by se mě o člena rodiny,který není uživatelem domova. Děkuji Vám za odpověd´.

Datum: 04.05.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den,
na základě Vámi poskytnutých informací Vám nejsem schopna odpovědět. Je zapotřebí uvést alespoň důvod k pronajmutí. Kontaktujte mě, prosím, na telefonním čísle 516 412 899 a můžeme si pohovořit podrobněji.

Hezký den.

Datum: 31.03.2016

Vložil: Ilona

Titulek: Dotaz

Dobrý den. Prosím odpověď, zda je možné podat si žádost pro maminku, která není z okresu Blansko ,ale bohužel po dvou mozkových mrtvičkách se začala plést a paní doktorka doporučila najít pomoc v nějakém domově, kde bude dohled. Moc děkuji za odpověď s pozdravem.....

Datum: 01.04.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Dotaz

Vážená paní Ilono,
pro podání žádosti do našeho zařízení není podmínkou bydliště v okresu Blansko, takže ano, žádost je možné podat. Žádost do zařízení je možné vyzvednout na podatelně domova, nebo si ji můžete stáhnout přímo na našich webových stránkách v sekci Přijetí do zařízení – dokumenty ke stažení.

Po podání žádosti provádějí sociální pracovnice v nejbližším možném termínu sociální šetření. Pokud žadatel bydlí více než 50 km od Blanska, je sociální šetření z důvodu hospodárnosti nahrazeno dožádáním o sociální šetření. V takovém případě je sociální šetření provedeno sociálním pracovníkem městského nebo obecního úřadu dle místa pobytu žadatele. Poté je žádost posouzena Komisí pro posuzování žádostí o zahájení poskytování služby.

Pokud byste měla ještě další dotaz, neváhejte se obrátit na naše sociální pracovnice.
Hezký den.

Datum: 01.04.2016

Vložil: Ilona

Titulek: Poděkování

Dobrý den. Děkuji za rychlou odpověď, žádost obratem zašlu. S pozdravem a přáním hezkého dne...

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek