Upozornění: Naše zařízení nenese zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi. Diskutující zde vyjadřují své dotazy týkající se poskytování sociální služby pro seniory s vědomím toho, že se jedná o veřejně přístupný text.

Dotazy pište do odpovědního formuláře zcela dole.

Můžete se nás zeptat

Datum: 14.06.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Dobrovolník

Dobrý den,

dobrovolník je ten, kdo ze své vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí. Zpravidla lze říci, že činnost i rozsah pracovní doby se sjednává individuálně, dle schopností a možností dobrovolníka. Mezi činnosti, které lze s uživateli vykonávat, patří například návštěvy uživatelů, procházky, účast při aktivizaci uživatelů (dílny pracovní terapie), pomoc při organizaci akcí pořádaných SENIOR centrem apod. Dobrovolnickou činnost lze vykonávat pouze o těch uživatelů, kteří o to projeví zájem. Pokud budete chtít, můžeme si domluvit osobní schůzku, kde je možné vše probrat podrobněji. Můžete se také podívat zde na našich stránkách do sekce informace → dobrovolnictví, kde je zároveň uveden i kontakt na mě.

Hezký den.

Datum: 03.05.2016

Vložil: Anna

Titulek: dotaz

Dobrý den,ráda bych se zeptala,jestli v ScBk je možno pronajmout kapli? Jednalo by se mě o člena rodiny,který není uživatelem domova. Děkuji Vám za odpověd´.

Datum: 04.05.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den,
na základě Vámi poskytnutých informací Vám nejsem schopna odpovědět. Je zapotřebí uvést alespoň důvod k pronajmutí. Kontaktujte mě, prosím, na telefonním čísle 516 412 899 a můžeme si pohovořit podrobněji.

Hezký den.

Datum: 31.03.2016

Vložil: Ilona

Titulek: Dotaz

Dobrý den. Prosím odpověď, zda je možné podat si žádost pro maminku, která není z okresu Blansko ,ale bohužel po dvou mozkových mrtvičkách se začala plést a paní doktorka doporučila najít pomoc v nějakém domově, kde bude dohled. Moc děkuji za odpověď s pozdravem.....

Datum: 01.04.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Dotaz

Vážená paní Ilono,
pro podání žádosti do našeho zařízení není podmínkou bydliště v okresu Blansko, takže ano, žádost je možné podat. Žádost do zařízení je možné vyzvednout na podatelně domova, nebo si ji můžete stáhnout přímo na našich webových stránkách v sekci Přijetí do zařízení – dokumenty ke stažení.

Po podání žádosti provádějí sociální pracovnice v nejbližším možném termínu sociální šetření. Pokud žadatel bydlí více než 50 km od Blanska, je sociální šetření z důvodu hospodárnosti nahrazeno dožádáním o sociální šetření. V takovém případě je sociální šetření provedeno sociálním pracovníkem městského nebo obecního úřadu dle místa pobytu žadatele. Poté je žádost posouzena Komisí pro posuzování žádostí o zahájení poskytování služby.

Pokud byste měla ještě další dotaz, neváhejte se obrátit na naše sociální pracovnice.
Hezký den.

Datum: 01.04.2016

Vložil: Ilona

Titulek: Poděkování

Dobrý den. Děkuji za rychlou odpověď, žádost obratem zašlu. S pozdravem a přáním hezkého dne...

Datum: 02.02.2016

Vložil: Lenka

Titulek: CMP

Dobrý den, prosím o informaci zda je možné si zažádat i o přijetí pacientky po vážné mozkové mrtvici která potřebuje 24 h péči, není při vědomí, polohování, postižená celá pravá strana, nepolyká - zatim hadička nosem. popř doporučení, kde by bylo vhodné místo i soukromého charakteru. děkuji

Datum: 03.02.2016

Vložil: Jiřina Prátová

Titulek: Re: CMP

Vážená paní Lenko, naše zařízení je určeno právě takovým uživatelům, kteří potřebují komplexní celodenní péči. Díky stálé přítomnosti zdravotních sester a pečovatelek jsme schopni zvládnout i péči o umělou výživu, prevenci a léčbu dekubitů (správný polohovací režim) aj. úkony, které nevyžadují stálou přítomnost lékaře. Pokud je však stav pacientky natolik vážný, že by přemístění do sociálního pobytového zařízení mohlo ohrozit její život, doporučuji spíše zařízení hospicového typu, kde je stálá lékařská péče. Nejbližší hospice jsou v Rajhradu a v Brně (Hospic Sv. Alžběty). Tato zařízení mají vysokou kvalitu péče.

Datum: 26.01.2016

Vložil: M.Matuška ( No Gravity Blansko )

Titulek: Pomoc v domově

Dobrý den ,chtěl jsem se vás zeptat . Jsem zástupce ze skupiny ,kterou jsem uvedl výše . Cvičíme street workout a rádi bychom se zapojili do projektu Dreamcatcher. Náš sen je mít hrazdu na cvičení . Podmínkou tohoto projektu je odpracovat si nejmene 1/3 snu ,chtěl jsem se tedy zeptat zda by u vás byla možnost nějaké práce ,at už pro mě ( 16 ) nebo ostatní z naší skupiny :) (11-25)

Datum: 27.01.2016

Vložil: Petr Novotný,metodik

Titulek: Re: Pomoc v domově

Dobrý den,
díky velmi kusým informacím si nedokážu představit, co máte na mysli pod pojmem "1/3 snu" ani jak se takový sen odpracovává v domově pro seniory...
Nechci být k takové možnosti skeptický, ale pokud by se jednalo o nějakou formu spolupráce, například dobrovolnictví, bude nejlepší, pokud is domluvíte osobní schůzku, objasníme si nejprve základní informace o vás i o našem zařízení, a na základě toho třeba zjistíme, co by bylo reálné a co nikoliv.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek