Upozornění: Naše zařízení nenese zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi. Diskutující zde vyjadřují své dotazy týkající se poskytování sociální služby pro seniory s vědomím toho, že se jedná o veřejně přístupný text.

Dotazy pište do odpovědního formuláře zcela dole.

Můžete se nás zeptat

Datum: 29.12.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Dotaz na pobyt

Dobrý den paní Skoupá,
takovou dobu nejsme schopni s přesností určit. U každé nově podané žádosti do našeho zařízení provádí sociální pracovnice sociální šetření, poté je celá žádost posouzena Komisí pro posuzování žádostí. Ta podle zjištěných informací a doložených dokumentů rozhoduje, zda je žádost zařazena do naší evidence žadatelů či nikoliv. Volné místo se nám uvolní pouze v případě, že dojde k úmrtí uživatele. V takovém případě opět zasedá Komise a z výše zmíněné evidence žadatelů vybírá nového uživatele, přičemž posuzuje aktuální situaci a potřebnost.

Žádost do našeho zařízení si můžete stáhnout v sekci Přijetí do zařízení - dokumenty ke stažení, nebo je možné si ji vyzvednout přímo na podatelně domova.

Přeji Vám hezký zbytek roku.

Datum: 15.12.2016

Vložil: Nella Valouchová

Titulek: práce

Dobrý den, mohu Vásprosímpoprosit o email na personální oddělení? Děkuji

Datum: 16.12.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: práce

Dobrý den paní Valouchová,

pracovnice personálního oddělení Bc. Veronika Bartošíková, email: bartosikova.veronika@ddblansko.cz.
Tyto informace naleznete také v hlavním menu, když jedenkrát kliknete na sekci kontakty.

Přeji hezký den.

Datum: 14.09.2016

Vložil: Jaroslava

Titulek: Podat žádost o penzion

Dobrý den,
prosím o informaci kdy vás v Senior centru můžeme navštívit. Podat žádost o penzion příští týden odpoledne mimo středy. Děkuji Kovářová

Datum: 16.09.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Podat žádost o penzion

Dobrý den paní Kovářová,
žádosti do zařízení mají na starosti naše sociální pracovnice, které Vám také v případě potřeby poskytnou základní informace. Jejich úřední hodiny jsou vždy od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 15:30 hodin.
Vyplněnou žádost můžete odevzdat také na podatelně domova (Po - Ne 7:00 - 17:00 hodin).
Hezký den.

Datum: 30.06.2016

Vložil: Jana

Titulek: dočasný pobyt

Dobrý den,
prosím o informaci zda je u vás v Senior centru možné i dočasné ubytování. Ptám se ohledně tatínka, který je "kyslíkář" a žije ve společné domácnosti s maminkou, která mu pomáhá. Bohužel ale musí na tři měsíce podstoupit hospitalizaci a tatínek nemůže doma zůstat sám. Rodiče žijí v Hradci Králové a já, dcera, v Blansku, proto se obracím s dotazem na Vás. Bydlím v domě bez výtahu, což je pro tatínka neschůdné. Hledám proto touto cestou, zda existuje zařízení s celodenní péči, kde je možné se ubytovat na poptávané 3 měsíce. Pokud by to nebylo možné u Vás, prosím o radu zda víte o jiném zařízení, kde by to bylo možné. Děkuji Vám za odpověď Jana

Datum: 01.07.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: dočasný pobyt

Dobrý den paní Jano,
tyto krátkodobé pobyty na přechodnou dobu poskytují tzv. Odlehčovací služby. V našem zařízení tuto službu neposkytujeme. Přímo v Blansku zajišťuje odlehčovací služby Oblastní charita Blansko, forma poskytování služby je však terénní, tedy v domácím prostředí. Pobytovou službu je možné využít v Babicích nad Svitavou, ve Vyškově nebo v Brně. Níže přikládám odkazy na internetové stránky vybraných služeb. Můžete také nahlédnout do Registru poskytovatelů sociálních služeb (iregistr.mpsv.cz), kde je možné vyhledat potřebnou sociální službu dle zvoleného regionu.
Hezký den.

www.dumproseniory-babice.cz
www.vyskov.charita.cz
rodinnapohoda.wgz.cz
www.cck-brno.cz
www.kralovopole.brno.cz

Datum: 24.06.2016

Vložil: Ivana

Titulek: dotaz

Maminka je v nemocnici na následné péči,paní doktorka doporučuje přemístění do domácí péče,ale nejsme schopni toto zajistit tak, aby s ní někdo byl stále. V zimě jsme podávali žádost do vašeho zařízení,byla zatím odložena,protože nebyl vyřízený příspěvek na péči o který jsme žádali v lednu.Od té doby se maminka zhoršila,takže šetření,které u ní proběhlo už není aktuální.Jaké máme nyní šance na umístění do vašeho zařízení?

Datum: 27.06.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den paní Ivano,
v takovýchto případech je nejlepší kontaktovat přímo naše sociální pracovnice, které evidují žádosti o umístění žadatelů, informovat je o aktuální zdravotní a sociální situaci maminky a prodiskutovat s nimi možná řešení.

Sociální pracovnice pro Domov pro seniory: Dana Nedomová, DiS.
Sociální pracovnice pro Domov se zvláštním režimem: Bc. Petra Vondrová
Kontaktovat je můžete na telefonních číslech uvedených výše v sekci Kontakty.

Hezký den.

Datum: 13.06.2016

Vložil: Ondřej Pelikán

Titulek: Dobrovolník

Dobrý den chtěl bych se zeptat co obnáší být dobrovolníkem. A zda si pracovní dobu můžu zvolit jak chci nebo je to dané a jak dlouho minimálně denně. Také bych se rád zeptal zda je možné vybírat si vaše klienty a pracovat s nimi.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek