Upozornění: Naše zařízení nenese zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi. Diskutující zde vyjadřují své dotazy týkající se poskytování sociální služby pro seniory s vědomím toho, že se jedná o veřejně přístupný text.

Dotazy pište do odpovědního formuláře zcela dole.

Můžete se nás zeptat

Datum: 10.01.2018

Vložil: Petr Novotný, soc. pracovník

Titulek: Re: Prosba o zprostředkování kontaktu

Dobrý den,
registrovanou odlehčovací službu v okrese Blansko nabízí Charita Blansko,Sadová 2, tel.: +420 516 410 825, e-mail: odlehcovaci@blansko.charita.cz

Dále jsou odlehčovací služby i v Brně, ale zpravidla vyžadují jako podmínku mít zde i trvalé bydliště.

Pro přehled doporučuji navštívit registr poskytovatelů sociálních služeb, který spravuje MPSV na stránkách: iregistr.mpsv.cz

Datum: 05.01.2018

Vložil: Eva

Titulek: Poradna

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je ve vašem zařízení poradna pro pečující o osoby se stařeckou demencí.Mám maminku, které je 90 roků a potřebovala bych poradit. Je s ní obtížná komunikace .Děkuji Eva

Datum: 05.01.2018

Vložil: Petr Novotný

Titulek: Re: Poradna

Dobrý den,
ano, takovou poradnu u nás máme. Pro domluvu termínu ke konzultaci kontaktujte prosím Mgr. Jiřinu Prátovou, 516 414 507 nebo služební mobil 601 558 704, případně pište na email: pratova.jirina@ddblansko.cz

Datum: 20.06.2017

Vložil: Jana

Titulek: STRAVOVÁNÍ

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli ještě bude na vašich stránkách bývat aktuální jídelníček? Díváme se, než jdeme na návštěvu, ale již delší dobu se předem nic nedovíme. Ale možná, je to záměr, že ho neměníte. To menu je pořád stejné, jen v jiný den. Co slyším od obyvatelů Senior centra i jejich příbuzných uvítali by i jiná jídla. Některá mívali rádi, ale už se jim zprotivili. V dnešní době je dost příležitostí kde by paní kuchařky mohli najít nápady, jak připravit chutná jídla. Myslím, že i staří lidé se rádi dobře nají. Není třeba je odbývat.

Datum: 18.07.2017

Vložil: Lenka Rumlerová

Titulek: Re: STRAVOVÁNÍ

Dobrý den,
jídelní lístek se na našich webových stránkách aktualizuje pravidelně, odkaz na něj najdete hned na úvodní stránce. Sestavován je vždy na 6 týdnů dopředu, opakovaně se v něm objevují pouze jídla, která si obyvatelé přejí častěji. V jídelníčku se rovněž objevují krajová jídla, jídla dle aktuálního ročního období a tradic (tzv. gastronomický kalendář). Během roku jsou zařazována také nová jídla, u kterých aktivně zjišťujeme, jak obyvatelům chutnají a podle toho je pak zařadíme do jídelníčku znovu nebo naopak už ne. Každým rokem zjišťujeme oblíbenost jídel a spokojenost se stravováním prostřednictvím dotazníků, kde se mohou vyjádřit jak obyvatelé, tak i jejich rodinní příslušníci. Bereme velký ohled také na lékařem doporučené diety a úpravu stravy, kde je třeba formu jídel přizpůsobit možnostem a zdravotním omezením každého obyvatele. Skladba našich jídelních lístků je pravidelně hodnocena odbornými audity jako vynikající, což dokládá i udělený certifikát Nutriční péče. Bližší informace Vám mohu podat telefonicky nebo e-mailem (kontakt naleznete v sekci Kontakty). Pěkný den Lenka Rumlerová, nutriční terapeutka SENIOR centra Blansko, p.o.

Datum: 20.07.2017

Vložil: Jana

Titulek: Re: Re: STRAVOVÁNÍ

Dobrý den paní Rumlerová,
děkuji Vám za odpověď na můj dotaz.To mně stačí, nemám potřebu získávat od Vás další informace. Na pohádky jsem už velká. Jen bych Vám chtěla říct, že zatím nejsem ve věku obyvatel Senior centra. Jsem zdravá, paměť mi zatím slouží. Vím, kde na vašich webových stránkách najdu jídelníček. Právě proto, že několik týdnů nebyl vyměněný, jsem si dovolila napsat svůj dotaz. A i potom další týdny nebyl pravidelně aktualizován. O tom, že vaši strávníci vyplňují dotazníky vím. Zaškrtnou, že jsou se vším spokojení. Brblají jen mezi sebou.Oni stále žijí v době, kdy bylo lepší se vším souhlasit.
Když Vy máte dobrý pocit, že připravujete vynikající jídlo, je asi všechno v pořádku.
Přeji Vám pohodové dny.

Datum: 28.12.2016

Vložil: Skoupá

Titulek: Dotaz na pobyt

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na možnost pobytu ve vašem zařízení. Máme babičku, která by splňovala vaše podmínky pro ubytování. Manžel ji nedávno umřel a zjistili jsme, že bude potřebovat 24 hod. péči. Téměř denně ji někdo navštěvuje, ale nemůžeme být s ní celý den.
Dotaz zní, jak dlouho by byla čekací doba na umístění do vašeho centra.
Děkuji za odpověď.
Skoupá

Datum: 29.12.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: Dotaz na pobyt

Dobrý den paní Skoupá,
takovou dobu nejsme schopni s přesností určit. U každé nově podané žádosti do našeho zařízení provádí sociální pracovnice sociální šetření, poté je celá žádost posouzena Komisí pro posuzování žádostí. Ta podle zjištěných informací a doložených dokumentů rozhoduje, zda je žádost zařazena do naší evidence žadatelů či nikoliv. Volné místo se nám uvolní pouze v případě, že dojde k úmrtí uživatele. V takovém případě opět zasedá Komise a z výše zmíněné evidence žadatelů vybírá nového uživatele, přičemž posuzuje aktuální situaci a potřebnost.

Žádost do našeho zařízení si můžete stáhnout v sekci Přijetí do zařízení - dokumenty ke stažení, nebo je možné si ji vyzvednout přímo na podatelně domova.

Přeji Vám hezký zbytek roku.

Datum: 15.12.2016

Vložil: Nella Valouchová

Titulek: práce

Dobrý den, mohu Vásprosímpoprosit o email na personální oddělení? Děkuji

Datum: 16.12.2016

Vložil: Aneta Mynaříková

Titulek: Re: práce

Dobrý den paní Valouchová,

pracovnice personálního oddělení Bc. Veronika Bartošíková, email: bartosikova.veronika@ddblansko.cz.
Tyto informace naleznete také v hlavním menu, když jedenkrát kliknete na sekci kontakty.

Přeji hezký den.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek