Upozornění: Naše zařízení nenese zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi. Diskutující zde vyjadřují své dotazy týkající se poskytování sociální služby pro seniory s vědomím toho, že se jedná o veřejně přístupný text.

Dotazy pište do odpovědního formuláře zcela dole.

Můžete se nás zeptat

Datum: 26.06.2019

Vložil: Alena Schimmerová

Titulek: Akce a fotogalerie

U vás v Domově pro seniory pobývají můj strýc a teta. Pravidelně jsme se s mojí 96 letou maminkou, sestrou strýce, dívaly na vaše akce a fotografie z nich. Bohužel letos se tam ještě nic nového neobjevilo, ba ani nová čísla časopisu tady nejsou. Mění se jen jídelníček. Můžete mně sdělit, kde bych nějaké nové fotky našla?
Děkuji.

Datum: 27.06.2019

Vložil: Petr Novotný, soc. pracovník

Titulek: Re: Akce a fotogalerie

Dobrý den,
díky za připomínku, poslední čísla Sovin jsem doplnil. Co se týká fotografií, z kapacitních důvodů omezeného místa pro webovou prezentaci jsme nahrávání fotek z akcí i dění v domově přesunuli na náš facebookový profil. Odkaz na něj naleznete v levém menu. Zde jsou nadále zveřejňovány aktuality, fotky i články z běžného života v domově.

Datum: 10.07.2019

Vložil: Alena Schimmerová

Titulek: Re: Re: Akce a fotogalerie

Děkuji za odpověď i doplnění chybějících čísel časopisu. Facebookový účet nemám a tedy se ani nadále nemůžu podívat na letošní fotky a články. Když máte na webu málo místa mohli byste staré fotky z roku 2016 a 2017 vymazat a nahrát letošní. Myslím že nejsem sama kdo by toto uvítal.

Datum: 03.05.2019

Vložil: Pavel Kouřil

Titulek: přijetí do penzionu

Dobrý den, před velikonočními svátky jsem prostřednictvím e-mailu komunikoval s panem ředitelem ve věci možného přijetí paní Boženy Kouřilové z Brťova do vašeho penzionu na základě její podané žádosti. Sdělil mi, že koncem dubna bude rozhodovat komise o nových žádostech. Můžete mi prosím sdělit jestli byla přijata?
S pozdravem
Pavel Kouřil

Datum: 03.05.2019

Vložil: Michaela Mynaříková - soc. pracovnice

Titulek: Re: přijetí do penzionu

Dobrý den, 26.4.2019 zasedla komise, kde žádost paní Kouřilové Boženy byla projednána. Oznámení o výsledku projednané žádosti bylo paní Kouřilové zasláno 2.5.2019 obyčejnou poštou.
Přeji příjemný den

Michaela Mynaříková
sociální pracovnice

Datum: 26.02.2019

Vložil: Pavel Kouřil

Titulek: zájem o místo v penzionu

Dobrý večer,
18. listopadu loňského roku jsem vás kontaktoval ve věci možného umístění mé tety ve vašem penzionu poté, co ovdověla.
Protože její zájem nadále trvá a hodlá si podat žádost spolu s potřebnými dokumenty. Ráda by věděla, jaká je cena za ubytování v jednolůžkovém pokoji a v pokoji dvoulůžkovém, byť je si vědoma, že aktuálně nemusí být žádné místo volné.

Děkuji předem za odpověď a jsem s pozdravem
Pavel Kouřil

Datum: 27.02.2019

Vložil: Petr Novotný, sociální pracovník

Titulek: Re: zájem o místo v penzionu

Dobrý den,
cena za jednolůžkový pokoj s balkonem je 11 400,- a bez balkonu 11 100,-. Dvoulůžkový pokoj bez balkonu stojí 10 650, -a s balkonem 10 800,-

Jen pro pořádek ještě uvedu, že nejsme penzion ve smyslu zajištění ubytování. Poskytujeme 24 hodinovou péči a to pouze seniorům, kteří ji v tomto plném rozsahu potřebují.

Pokud není potřeba péče v tomto rozsahu, doporučujeme podat žádost na Dům s pečovatelskou službou či nasmlouvat si terénní sociální služby až do domu.

Neřešíme tedy bytovou otázku, ale nutnost poskytnutí základních úkonů sebeobsluhy, dopomoci a zdravotní péče ve dne i v noci.

Datum: 18.12.2018

Vložil: Pavel Kouřil

Titulek: přijetí do penzionu

Dobrý den,
od léta 2002 strávila ve vašem penzionu poslední tři roky svého života moje maminka Ludmila Kouřilová.
Před necelým měsícem ovdověla moje teta, která moji maminku pravidelně navštěvovala a měla by zájem o ubytování ve vašem zařízení. Máte prosím volné místo a můžete mi sdělit podmínky pro přijetí?
Děkuji vám a jsem s pozdravem.

Datum: 18.12.2018

Vložil: Petr Novotný, sociální pracovník

Titulek: Re: přijetí do penzionu

Dobrý den,
v první řadě je důležité podat si písemnou žádost. Formulář je ke stažení na těchto stránkách, nebo připravený na podatelně domova. Potom může začít celý "proces" posuzování a schvalování žádosti.

Žádná volná místa do rezervy nedržíme, pokoj je uvolněn pouze po úmrtí některého uživatele a obsazen vždy do několika málo dnů uživatelem novým. Nelze ani s jistotou určit časový horizont, kdy se tak stane. Obecně lze říct, že z uživatelů s podanou a schválenou žádostí vybírá komise jednoho člověka dle akutní potřebnosti a nutnosti zahájení péče v daný okamžik.

V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na naše sociální pracovnice, telefon na ně naleznete v menu Kontakty.

Datum: 02.08.2018

Vložil: Zdena Kudláčková

Titulek: Podmínky pro přijetí do domova se zvláštním režimem

Dobrý den,
Prosím vás o sdělení jaké jsou podmínky pro přijetí do domova se zvláštním režimem.
Mému otci je 86 let, trpí stařeckou demencí, bydlí sám v domě ve Svitavách.
V současné době se o něho stará má sestra, ale jeho zdravotní stav se zhoršuje a vyžaduje celodenní péči a dohled odborného pracovníka.
Můžete mi sdělit jaká je čekací doba pro umístění?
Děkuji vám předem.
Zdena Kudláčková
Brno

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek